Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
wtorek 21.05.24

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
NOTTOOEASY: Głos nowej generacji



Mają po 18 lat. I pomysł na swoją muzykę. Nottooeasy jest trzyosobową brygadą, specjalizującą się w nieoczywistych dźwiękach. Jazzowe brzmienie przyprawione jest hiphopowym groovem i elektronicznymi bitami. Ich muzyka jest siłą rzeczy zanurzona w klasyce, a całość przełamana szaleństwem improwizacji.

Fabian Klimanek (trąbka), Olaf Rykała (perkusja) i Filip Żółtowski (elektronika, trąbka) są laureatami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, a uznany nowobrzmieniowy artysta z UK, Ghostpoet, wybrał ich do projektu „Mix The City”.

Aktualnie są uczniami klasy maturalnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, co daje im doskonałą bazę do dalszych poszukiwań muzycznych. Nottooeasy jest bowiem formacją poszukującą, której brzmienie zmienia się z tygodnia na tydzień. Nieustanne eksperymenty muzyczne nadają ich muzyce odświeżający charakter. Muzyczny crossover prezentowany przez trio zabiera nas w podróż w nieznane, ale już wysmakowane rejony z pogranicza gatunków. Daleko od sztampy, z ambitnym planem na przyszłość.

Nottooeasy jest objęte patronatem Katowice Miasto Muzyki UNESCO. Warto zapamiętać tę nazwę, bo mają duży potencjał i głowy pełne pomysłów.

Nottooeasy powstało… gdy dostaliśmy informację o konkursie Dzielnica Brzmi Dobrze. Mieliśmy tydzień na przygotowanie naszego nagrania, co na szczęście zakończyło się sukcesem, którego się nie spodziewaliśmy. A fakt, że wygraliśmy, był dla nas nie lada zaskoczeniem. W pierwszym momencie myśleliśmy, że to pomyłka (śmiech).

Idea, która nam przyświeca… Otwartość na muzykę, która nie jest do końca nasza. Chcemy powiać pewną świeżością. Czerpiemy z różnych gatunków. Nie da się jeszcze określić do końca naszego brzmienia, bo rozwijamy się z tygodnia na tydzień. Widać to w podejściu do grania naszych starszych utworów. Na przykład „Scream Of The New Generation” nie jest już przez nas grany na koncertach, bo nie pasuje do tego, co aktualnie tworzymy. Nie opłaca się nam zostawać przy pewnych utworach, gdyż dzisiaj uważamy je po prostu za słabe kompozycyjnie.

Nasza muzyka… jest wypadkową naszych charakterów. Jednak w każdym z nas siedzi jakiś oldschoolowy, konserwatywny pierwiastek, który każe nam wracać do tego, co było już utrwalone i jest od lat zjadliwe dla ludzi, akceptowalne przez odbiorców.

Nasze inspiracje… Takim naszym zespołowym klasykiem jest Christian Scott i jego idea stretch music. Łączenie stylów tak, by najlepiej przekazać emocje. Jest to nam bardzo bliskie.

W muzyce szukamy… piękna. Ucieczki. Już Schopenhauer mówił, że muzyka jest właśnie ucieczką od codzienności, a on sam traktuje ją jako odbicie woli.

Gramy muzykę instrumentalną… która na pewno jest ciężej przyswajalna przez odbiorcę, ale jest to temat znany już w klasyce. Muzyka instrumentalna może być muzyką absolutną – może opisywać jakiś moment, uczucie, niekoniecznie musi to dopowiadać historią – dokładnie mówić, co się wydarzyło w naszym życiu. Może być momentem złapanym w przestrzeni, stąd jej piękno. Ale w przyszłości planujemy współpracę z wokalistami… Spotkanie z Ghostpoetem nauczyło nas minimalizmu. Odjął z naszych projektów wiele elementów, dzięki czemu zyskały na jakości. Dał nam dużo celnych uwag, jeżeli chodzi o brzmienie zespołu.

Marzenia… Grać coraz lepiej. Byśmy brzmieli profesjonalnie, na poziomie światowych produkcji. Jak Cashmere Cat, Kendrick Lamar. By wszystko było dopięte na ostatni guzik. By móc na koncertach wprowadzić słuchaczy w trans, przenieść ich w inny świat, w którym nie działają prawa fizyki.

Nasze wydawnictwo…będzie koncept albumem. Oprze się na temacie manipulacji – na tym, jak ludzie idą za tłumem, i wpływie jednych na drugich. Jak łatwo człowiek oddaje swój umysł komuś innemu.

Śląsk wpływa na nas… bo jesteśmy w środowisku muzyków jazzowych. Są tu ludzie, którzy nas inspirują i którzy spowodowali, że muzykę klasyczną zdradziliśmy na rzecz tego, co robimy w Nottooeasy.

tekst: Adrian Chorębała | zdjęcie: Tomasz Makula / Katowice Miasto Ogrodów
ultramaryna, październik 2017



>>> Nottooeasy @ Fb








KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
FESTIWAL ARS CAMERALIS. RETROSPEKCJA: Piękny trzydziestoletni
koncert Jane Birkin w ramach Festiwalu Ars Cameralis, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, 10.11.2011 Proszę sobie wyobrazić:... >>>

DARIA ZE ŚLĄSKA: Rozmowy przerywane
Pseudonim artystyczny zobowiązuje, bo Daria ze Śląska związana jest z nim od urodzenia. Mogła zostać zawodową siatka... >>>

NATALIA DINGES: W procesie przemieszczania
Aktorka i choreografka. Współpracowała z większością teatrów na południu Polski (Katowice, Bielsko-Biała, Tychy, S... >>>

VITO BAMBINO: Vito na urodziny Kato
10 września po raz kolejny Katowice w unikatowej formie będą świętować swoje urodziny. Jak na Miasto Muzyki UNESCO p... >>>

OLA SYNOWIEC I ARKADIUSZ WINIATORSKI: Marsz w długim cieniu rzucanym przez mur
Mur graniczny pomiędzy Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi Wszystkie osiągnięcia ludzkości są konsekwencją dwóch... >>>

MICHAŁ CHMIELEWSKI: O zagubieńcach i outsiderach
Michał Chmielewski trzy miesiące po skończeniu Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach zadebiutowa... >>>

ANNA I KIRYŁ REVKOVIE: Nawet wojna nie zatrzyma kreatywności
Z Anną i Kiryłem Revkovami – muzykami jazzowymi z Ukrainy – rozmawiamy o ich drodze do Katowic, sztuce... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone