Harmonie wokalne i prostota akustycznego grania – tak brzmi jeden z największych zwycięzców w rankingach muzyki alternatywnej na płytę roku 2008. Prestiżowe „Mojo” i „Pitchfork” omdlały z zachwytu nad debiutanckim pełnometrażowym krążkiem neo-folkowców z Seattle.
Sami określają swoją muzykę jako „barokowy harmonijny pop jam”, a pierwsze myśli, które napływają do głowy po przesłuchaniu płyty „Fleet Foxes” są takie, że grają nawiedzone szanty skrzyżowane z mdławym folkiem, jakiego obrodziło w dzisiejszych czasach. I tu tkwi klucz do tej muzyki. Trzeba jej dać szansę, bo to, co nieefektowne na pierwszy rzut ucha, z każdym przesłuchaniem staje się coraz bardziej wyraziste. Nie zniechęcajcie się przyzwoitym, ale nie porywającym openerem „Sun It Rises”. Wirusem Fleet Foxes można zarazić się przy „White Winter Hymnal”. I tu nasuwa się kolejne hasło: Beach Boys. Lider zespołu Robin Pecknold nie ukrywa faktu, że jest wielbicielem legendarnego albumu „Smile”, niewydanego w okresie nagrywania, czyli w 1967. Brian Wilson, frontman Beach Boys, pokazał to dzieło światu w 2004 roku, co okazało się wielką sensacją na rynku muzycznym.
Muzyka Fleet Foxes jest programowo niemodna, gdyż muzycy ze Seattle stawiają na naturalność i mgiełkę niedopowiedzenia. Rzewne melodie lokują się pomiędzy słodyczą a naiwnością, ale doprawione są lekką goryczą i odrobiną mistycznego uniesienia. Fleet Foxes to niepoprawni hipisi w swym idealistycznym dążeniu do wiecznej harmonii. Polifonia, chórki, lekko brzmiąco akustyczna gitara, parę przeszkadzajek, mocny, ale też bogaty w emocje głos Robina. Prostota jest paradoksalnie najtrudniejsza. O czym Fleet Foxes doskonale wiedzą, bo za pomocą –zdawałoby się – przewidywalnych środków i nawiązań do tradycji udało im się stworzyć swój autorski styl. (Adrian Chorębała)
Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.