Popularni w Europie, ciągle niedocenieni w rodzinnej Anglii. Odwiecznie zasępieni w swym rozdzierającym smutku. Psychodeliczny brak mocy czynią atutem swych hipnotycznych kompozycji. Znamy ich już z koncertu plenerowego z ostatniej edycji Off Festivalu. W ramach Ars Cameralis zespół wystąpi w bardziej naturalnej dla siebie scenerii – kameralnym wnętrzu Teatru Rozrywki.
Jedynym stałym członkiem Piano Magic jest Glen Johnson, właściwie mógłby powiedzieć: Piano Magic to ja. Najnowsze dzieło zespołu „Part Monster” (które jest dziewiątą płytą w dyskografii grupy) jest też silnie naznaczone ręką producenta – Guya Fixsena (Laika). Współpracował on wcześniej z Pixies, Moonshake, Breeders, Stereolab czy My Bloody Valentine. Te kolaboracje jak w zwierciadle odbijają się na tym krążku. Piano Magic skupia w sobie brytyjską tradycję gitarowej muzyki i przekształca ją w zamyślone kompozycje, pełne melancholii i nostalgii. Ale zespół nie zapomina o gitarowej ścianie dźwięku, która eksploduje w swej intensywności. Sam Glen mówi, że Piano Magic grają „ghost rocka”. I chociaż to stwierdzenie niefortunnie kojarzy się z gotykiem, nie sposób odmówić mu trafności w określeniu klimatu muzyki formacji. Ich muzyka ma bowiem w sobie dużo dystansu, wiktoriańskiego dostojeństwa i angielskiego ugrzecznienia. Piano Magic swoje posępne oblicze często kontrapunktują obecnością wokalistek, których słodkie głosy kojarzą się z Julee Cruise – głosu z „Miasteczka Twin Peaks” i wnoszą klimat odrealnienia i bajkowości.
W jednym z wywiadów Glen powiedział: „Chociaż zawsze jestem podekscytowany, jak trzymam w ręku nowe wydawnictwo Piano Magic, o wiele większą satysfakcję daje mi granie koncertów. Tak, jak było ostatnio w polskim lesie (jak nietrudno się domyślić, chodzi o Off – przyp. red.), gdzie graliśmy dla 5000 widzów. Nie chcemy grać tylko w wielkich miastach i stolicach tego świata. Uwielbiamy grać w różnych miejscach, szczególnie w małych miejscowościach i sądzę, że powinniśmy mieć napisane na T-shirtach: Piano Magic – gramy w wioskach!”
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.