LeeSaar The Company to zespół założony w 2000 roku w Izraelu przez aktorkę i pisarkę Lee Sher oraz tancerza i choreografa Saar Harari. Korzystają z różnych dyscyplin oraz technik treningowych, charakterystycznych dla teatru i tańca, tworząc w ten sposób oryginalne spektakle.
Członkowie zespołu pochodzą z Anglii, Niemiec, Włoch, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych oraz Izraela. W roku 2004, po angażu w Sydney i dwóch sezonach w Tel Awiwie, zespół przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie aktualnie ma swoją siedzibę. W roku 2005 Lee i Saar przyznano amerykańską „zieloną kartę” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki widowiskowej. Lee i Saar otrzymali również stypendia Six Point Fellowship (2007-2009) oraz Guggenheim Fellowship (2008-2009).
Urodzony na izraelskiej farmie Saar Harari do 18 roku życia tańczył w profesjonalnej szkole tańca Bat Dor w Tel Awiwie. Następnie wstąpił do Izraelskich Sił Specjalnych, gdzie przez sześć lat był dowódcą jednostki antyterrorystycznej. Po odejściu z wojska powrócił do tańca. Lee Sher karierę aktorską rozpoczęła w wieku siedmiu lat, występując w izraelskiej telewizji. W wieku 15 lat została przyjęta do Szkoły Artystycznej w Tel Awiwie. Następnie mając 18 lat wstąpiła do wojska, gdzie służyła w batalionie spadochronowym. Po służbie, otrzymała dyplom licencjata z zakresu wiedzy o teatrze. W 2000 roku wraz z Saar Harari założyła zespół LeeSaar The Company.
LeeSaar The Company wystąpią ze spektaklem „Prima”.
Wieczorem w scenerii Elektrociepłowni Szombierki zaprezentuje się Polski Teatr Tańca – Balet Poznański. Został powołany do życia w 1973 roku. Od 1988 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym Polskiego Teatru Tańca jest Ewa Wycichowska, wieloletnia primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi, choreograf i pedagog. Ewa Wycichowska traktując modern i contemporary dance jako główne tworzywo ruchowe, rozwinęła oryginalną koncepcję inscenizacyjno-choreograficzną, zmierzającą do syntezy sztuk, gdzie warstwy: choreograficzna, dramaturgiczna, muzyczna i plastyczna spotykają się i przenikają.
„Walk@ karnawału z postem” to instalacja choreograficzno-muzyczna nawiązująca do słynnego dzieła Breughla. W poznańskim projekcie nie znajdziemy jednak fabularyzacji aż gęstych od znaczeń breughlowskich figur. Wspólne jest raczej mylenie o kondycji ludzkiej, o naturze i jej sprzecznościach, o tęsknocie do ideału i uleganiu pokusie dysharmonii, niż konwencja estetyczna. Znakiem ludzkiego losu staje się prawo do wyboru, droga w tym samym stopniu nasycona wolnością, co zniewoleniem, prawdą i ułudą, pięknem i brzydotą, szczęściem i cierpieniem. To droga z siedmioma zakrętami, siedmioma grzechami głównymi, siedmioma prostymi prawdami, które są nami i którymi my jesteśmy.
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.